Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Sprzedaż końcowa węgla

W związku ze zmianą ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz. U. 2022 poz. 2236) Gmina Krzepice za pośrednictwem Zakładu Działalności Komunalnej i Mieszkaniowej będzie prowadziła sprzedaż końcową paliwa stałego, pochodzącego z Zakładu Górniczego Sobieski, ul. Sulińskiego 2, 43-600 Jaworzno.

 

Wnioski o zakup paliwa stałego ze sprzedaży końcowej można składać od 11 maja 2023 roku do 30 czerwca 2023r. (lub do wyczerpania zapasów węgla) w pokoju nr 6 Urzędu Miejskiego w Krzepicach, a sprzedaż węgla będzie prowadzona nie dłużej niż do 31 lipca 2023r. Liczy się kolejność złożonych wniosków.

 

UWAGA: Wnioski złożone do 30 kwietnia 2023r., które nie zostały zrealizowane tzn. nie odebrano węgla tracą ważność.

 

Szacunkowa ilość paliwa stałego przeznaczonego do sprzedaży końcowej to:

orzech – 2450 kg
groszek sortymentu 5-25 mm - 35500 kg
groszek sortymentu 4-40 mm - 3760 kg

 

Cena paliwa stałego to 1950,00 złotych brutto za tonę. Transport węgla kupujący zapewnia we własnym zakresie.
Do sprzedaży końcowej nie stosuje się ograniczeń ilości paliwa stałego dostępnej dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego.

Osoba fizyczna w gospodarstwie domowym uprawniona do otrzymania dodatku węglowego może złożyć wniosek o zakup paliwa stałego w dowolnej gminie prowadzącej sprzedaż końcową.
Do wniosku składanego w innej gminie należy dołączyć zaświadczenie potwierdzające wypłacenie na rzecz gospodarstwa domowego (w skład którego wchodzi ta osoba fizyczna) dodatku węglowego, wystawione przez wójta, burmistrza, prezydenta miasta właściwego  ze względu na miejsce zamieszkania osoby fizycznej w gospodarstwie domowym.

Wniosek do pobrania:

PDFWniosek o zakup końcowy węgla 2023r. Gmina Krzepice.pdf (89,70KB)