Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Zaproszenie dla przedsiębiorców oraz potencjalnych inwestorów na terenach w Krzepicach włączonych do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (19.12.2018 r.)

Szanowni Państwo,

            W związku z włączeniem na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2016 roku do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej gruntów o łącznej pow. 18,9158 ha, położonych w Krzepicach, przy ulicy Rolniczej, Burmistrz Krzepic wraz
z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną oraz firmą doradczą Argo Navi zapraszają
na spotkanie poświęcone tematyce zasad prowadzenia działalności na obszarze przedmiotowej Strefy oraz możliwości uzyskania przez przedsiebiorców wsparcia finansowego na rozwój firm w nowej perspektywie Unii Europejskiej 2014-2020.

            Warto zaznaczyć, że Inwestor podejmujący działalność gospodarczą na terenach objętych SSE jest uprawniony do korzystania z pomocy regionalnej w postaci zwolnienia od podatku dochodowego z dwóch tytułów: poniesionych nakładów inwestycyjnych lub tworzenia nowych miejsc pracy. Naszą gminę wyróżnia niska stawka zarówno podatków lokalnych, jak i opłat za wodę i ścieki. Lokowaniu inwestycji sprzyja dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa w rejonie Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a także doskonała komunikacja z obwodnicą miasta i autostradą A1. Oferowany obszar to kompleks składający się z 10 działek o łącznej powierzchni 18,9158 ha gruntów stanowiących własność gminy Krzepice. Przedmiotowe grunty przeznaczone są pod przemysł, usługi, składy i magazyny. Przeznaczenie dopuszczalne to: zabudowa usługowa związana z działalnością produkcyjną i usługową, sieci i urządzenia infrastruktury technicznej, parkingi, drogi wewnętrzne, dojazdy i zieleń izolacyjna.

Zagadnienia związane z uzyskaniem dofinansowania dla przedsiębiorców, korzyści wynikające z rozpoczęcia działalności biznesowej, a także charakterystyka terenów włączonych do KSSE zostaną omówione 19 grudnia 2018r. o godz. 10:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Krzepicach.

               

Z poważaniem,

Burmistrz Krzepic

Krystian Kotynia

PDFProgram spotkania.pdf (370,69KB)